02166567311 (6خط ویژه)

پاسخگوئی به سوالات حقوقی(رایگان)

کفالت|وکیل حقوقی|وکیل پایه یک دادگستری

مشاوره حقوقي رايگان با وکيل خوب دادگستري

ماده ۷۳۴: کفالت عقدي است که به موجب آن احد طرفين در مقابل طرف ديگر احضار شخص ثالثي را تعهد مي‌کند. متعهد را کفيل، شخص ثالث را مکفول و طرف ديگر رامکفول‌له مي‌گويند.
ماده ۷۳۵: کفالت به رضاي کفيل و مکفول‌له واقع مي‌شود.
ماده ۷۳۶: در صحت کفالت، علم کفيل به ثبوت حقي بر عهده‌ي مکفول،شرط نيست بلکه دعوي حق از طرف مکفول‌له کافي است اگر چه مکفول منکر آن باشد.
ماده ۷۳۷: کفالت ممکن است مطلق باشد يا موقت و در صورت موقت بودن بايد مدت آن معلوم باشد.
ماده ۷۳۸: ممکن است شخص ديگري کفيل کفيل شود.
ماده ۷۳۹: در کفالت مطلق، مکفول‌له هر وقت بخواهد مي‌تواند احضار مکفول را تقاضا کند ولي در کفالت موقت قبل از رسيدن موعد، حق مطالبه ندارد.
ماده ۷۴۰: کفيل بايد مکفول را در زمان و مکاني که تعهد کرده استحضار نمايد والا بايد از عهده‌ي حقي که بر عهده مکفول ثابت مي‌شود بر آيد.
ماده ۷۴۱: اگر کفيل ملتزم شده باشد که مالي در صورت عدم احضار مکفول بدهد بايد به نحوي که ملتزم شده است عمل کند.
ماده ۷۴۲: اگر در کفالت محل تسليم معين نشده باشد کفيل بايد مکفول را در محل عقد تسليم کند مگر اين که عقد منصرف به محل ديگر باشد.
ماده ۷۴۳: اگر مکفول غايب باشد به کفيل مهلتي که براي حاضرکردن مکفول کافي باشد داده مي‌شود.
ماده ۷۴۴: اگر کفيل مکفول را در غير زمان و مکان مقرر يا برخلاف شرايطي که کرده‌اند تسليم کند قبول آن بر مکفول‌له لازم نيست ليکن اگر قبول کرد کفيل بري مي‌شود و همچنين اگر مکفول‌له بر خلاف مقرر بين طرفين تقاضاي تسليم نمايد کفيل ملزم به قبول نيست.
ماده ۷۴۵: هر کس شخصي را از تحت اقتدار ذي‌حق يا قائم‌مقام او بدون رضاي او خارج کند در حکم کفيل است و بايد آن شخص را حاضر کند والا بايد از عهده‌ي حقي که بر او ثابت شود بر آيد.
ماده ۷۴۶: در موارد ذيل کفيل بري مي‌شود:
۱- در صورت حاضر کردن مکفول به نحوي که متعهد شده است؛
۲- در صورتي که مکفول در موقع مقرر شخصاً حاضر شود؛
۳- در صورتي که ذمه‌ي مکفول به نحوي از انحا از حقي که مکفول‌له بر او دارد بري شود؛
۴- در صورتي که مکفول‌له کفيل را بري نمايد؛
۵- در صورتي که حق مکفول‌له به نحوي از انحا به ديگري منتقل شود؛
۶- در صورت فوت مکفول.
ماده ۷۴۷: هر گاه کفيل مکفول خود را مطابق شرايط مقرره حاضر کند و مکفول‌له از قبول آن امتناع نمايد کفيل مي‌تواند احضار مکفول و امتناع مکفول‌له را با شهادت معتبر نزد حاکم و يا احضار نزد حاکم اثبات نمايد.
ماده ۷۴۸: فوت مکفول‌له موجب برائت کفيل نمي‌شود.
ماده ۷۴۹: هر گاه يک نفر در مقابل چند نفر، از شخصي کفالت نمايد به تسليم او به يکي از آن‌ها در مقابل ديگران بري نمي‌شود.
ماده ۷۵۰: در صورتي که شخصي کفيل کفيل باشد و ديگري کفيل او و هکذا هر کفيل بايد مکفول خود را حاضر کند و هر کدام از آن‌ها که مکفول اصلي را حاضر کرد او و سايرين بري مي‌شوند و هر کدام که به يکي از جهات مزبور در ماده ۷۴۶ بري شد کفيل‌هاي مابعد او هم بري مي‌شوند.
ماده ۷۵۱: هر گاه کفالت به اذن مکفول بوده و کفيل با عدم تمکن از احضار حقي را که به عهده‌ي او است ادا نمايد و يا به اذن او اداي حق کند مي‌تواند به مکفول رجوع کرده آن چه را که داده اخذ کند و اگر هيچ يک به اذن مکفول نباشد حق رجوع نخواهد داشت.

 

صداي وکيل پاسخ دهنده به سوالات حقوقي شما و ارائه دهنده مشاوره رايگان توسط وکيل دادگستري

توجه: هشدار سوء استفاده از نام و اعتبار «صدای وکیل»!

با توجه به سوء استفاده برخی از وبسایت ها از نام و اعتبار «صدای وکیل»، به کلیه بازدیدکنندگان و کاربران اعلام می کنیم، «صدای وکیل» فعالیت رسمی و قانونی خود را تنها در بستر وبسایت sedayevakil.com انجام می دهد و زیر مجموعه مجموعه حقوقی صدف با نظارت وکیل دادگستری آقای علی مهاجری میباشد.
از آنجا که خدمات «صدای وکیل» در این وبسایت رایگان ارائه می شود، از شما عزیزان خواهشمندیم هیچ مبلغی بابت مشاوره به وبسایت های که از نام صدای وکیل استفاده می کنند پرداخت ننمایید.
لازم به ذکرست روزانه صدها مراجعه کننده با استفاده از خدمات رایگان ما (پاسخگویی تلفنی به سوالات حقوقی) راهنمایی می شوند و ما بر این باوریم که با راهنمایی خود بتوانیم قدم کوچکی برای رفع مشکلات حقوقی شما در هر نقطه از ایران باشیم.
این نوید را هم می دهیم که درصدد تعقیب و پیگرد قضایی سوء استفاده کنندگان و عاملان این موضوع و ایجاد بستری امن برای شما همراهان صدای وکیل هستیم.

 

 

تماس باما :

آدرس : تهران میدان انقلاب خیابان جمال زاده جنوبی پلاک39 ساختمان صدف طبقه دوم 

تلفن : (6 خط ویژه) 02166567311                                

وکیل سرپرست : 09352943060  (هزینه مشاوره 120 هزارتومان)

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

صفحات اجتماعی :

صدای وکیل را در صفحات اجتماعی دنبال کنید