02166567311 (6خط ویژه)

پاسخگوئی به سوالات حقوقی(رایگان)

انواع بیع

 

مشاوره حقوقي رايگان با وکيل خوب دادگستري

بيع صرف

بیع هریڪ از طلا و نقره (اعم از مسکوڪ و غیر مسکوڪ) به یکدیگر را گویند.

بيع عقدے

بیعى ڪہ ایجاب و قبول آن لفظے باشد (این اصطلاح در مقابل بیع معاطات استعمال شده است) درحقوق مدنے کنونے شرط تحقق بیع عقدے این نیست که ایجاب و قبول آن از لفظ باشد و اساسا بیع بدو قسم عقدے و غیرعقدے تقسیم نمے شود. در فقه، بیع معاطات را عقد نمیدانند بلڪه آن را یڪ نو؏ تراضے مے دانند (رک. تراضے) بیع معاطات در فقه یڪ تراضے جائز است ومشمول اصالة اللزوم درعقود نمے شود. بيع غائب

هرگاه مبیع در مجلس عقد حاضر نباشد و باعتماد مشاهده سابق یا توصیف بایع یا ثالث عقد واقع شود این بیع را باعتبار غائب بودن مبیع از مجلس عقد، بیع غائب نامیده اند.

غررے

بیعے است که یڪى از طرفین آن باوجود این که احتمال وجود زیان خود را در آن بیع میدهد اقدام بواقع ساختن عقد بیع نماید مثل این ڪہ مبیع مجهول است با این وصف اقدام ببیع مال مجهول نماید.

بيع كالى به ڪالى

کالى در لغت بمعنى مؤخر است ازفعل ماضی ((ڪلاء)) بروزن نصر بمعنے تأخر. وڪالے به کالى بمعنے نسیه به نسیه است و آن بیعى است که پرداخت ثمن و مبیع هر دو مؤجل باشد.

بيع ڪلی

هرگاه مبیع ڪلے باشد نه عین مشخص (مانند مبیع در بیع سلف) آن بیع را بیع ڪلے نامند و اگرمبیع عین شخصى باشد آن بیع را بیع شخصے نامیده.

بيع مؤجل به مؤجل

بیعے است ڪه ثمن و ثمن هردوڪلى در ذمه باشند. این بیع در فقه باطل است ودرعبارات قانون مدنے هر چند صریحا ابطال آن دیده نمے شود ولے تا اندازه اے ظهور دربطلان آن دارد. ڪسانی ڪہ مے خواهند اینگونه معاملات ڪنند مے توانند آن را بصورت عقد صلح درآورند.

بيع محاباتے

بیع به ڪمتراز ثمن المثل را ڪہ عالما عامدا صورت گرفته باشد گویند معمولا بین خویشاوندان ودوستان نزدیڪ واقع می شود مانند اینکه خانه اے را که دویست ميليون تومان مى ارزد به دو ميليون تومان بفروشند. اگر عالما و عامدا نباشند بیع محابانی نیست بلکه بیعى است ڪه یڪ طرف مغبون شده و خیارغبن پیدا مے شود و حال این ڪہ در بیع محاباتے خیار غبن مورد پیدا نمے ڪند

بيع مرابحه

هرگاه دربیع اخبار از رأس-  المال ڪنند وزیادتر از رأس المال فروشند آنرا بیع مرابحه نامند.

بيع مساومہ

هرگاه در بیع اخبار از رأس - المال نڪنند بیع را بیع مساومه گویند.

بيع مشا؏

هرگاه مبیع، حصه مشاع باشد آن بیع را بیع مشاع نامند مثل اینڪه دو برادرڪہ درخانه اے شریڪند یکے سهم خود را بثالث بفروشد

بيع معاطات

الف - بیعے است ڪہ ایجاب وقبول آن لفظى نباشد. معاطات ممکن است از طرفین معامله یا ازیڪ  طرف باشد.

ب - بیعے ڪہ ایجاب و قبول آن لفظے نبوده و جامع شرائط صحت عقد نباشد این اصطلاح خیلى ڪم استعمال شده است.

بيع معدوم

هرگاه مبیع در حین عقد وجود نداشته باشد آن بیع را بیع معدوم نامند ڪه مطابق مقررات ڪشورباطل است. مثلا اگرڪسى پرتقال باغے را در فصلى ڪه تازه شڪوفه بر درختان ظاهر شده بخرد این مصداق بیع معدوم است.

بيع مواضعه

هرگاه در بیع اخبار از رأس المال ڪنند وڪمتر از مقدار رأس المال فروشند آنرا بیع مواضعه نامند.

بيع موزون

بیعے ڪہ مبیع آن را حین بیع عرفا وزن مى کنند مانند هندوانه وگندم وگوجه فرنگے. بیع پرتقال بیع موزون در زمان ما نیست و هم چنین است بیع تخم مرغ. اگر مبیع وزن ڪردنے را بغیر وزن بفروشند بیع باطل است.

بيع نسيه

بیعے ڪہ ثمن آن کلے و براى پرداخت آن موعدے معین شده باشد (خواه مبیع عین معین یا کلے در ذمه باشد) اسم دیگرآن بیع مؤجل است.

صداي وکيل پاسخ دهنده به سوالات حقوقي شما و ارائه دهنده مشاوره رايگان توسط وکيل دادگستري

 

توجه: هشدار سوء استفاده از نام و اعتبار «صدای وکیل»!

با توجه به سوء استفاده برخی از وبسایت ها از نام و اعتبار «صدای وکیل»، به کلیه بازدیدکنندگان و کاربران اعلام می کنیم، «صدای وکیل» فعالیت رسمی و قانونی خود را تنها در بستر وبسایت sedayevakil.com انجام می دهد و زیر مجموعه مجموعه حقوقی صدف با نظارت وکیل دادگستری آقای علی مهاجری میباشد.
از آنجا که خدمات «صدای وکیل» در این وبسایت رایگان ارائه می شود، از شما عزیزان خواهشمندیم هیچ مبلغی بابت مشاوره به وبسایت های که از نام صدای وکیل استفاده می کنند پرداخت ننمایید.
لازم به ذکرست روزانه صدها مراجعه کننده با استفاده از خدمات رایگان ما (پاسخگویی تلفنی به سوالات حقوقی) راهنمایی می شوند و ما بر این باوریم که با راهنمایی خود بتوانیم قدم کوچکی برای رفع مشکلات حقوقی شما در هر نقطه از ایران باشیم.
این نوید را هم می دهیم که درصدد تعقیب و پیگرد قضایی سوء استفاده کنندگان و عاملان این موضوع و ایجاد بستری امن برای شما همراهان صدای وکیل هستیم.

 

 

تماس باما :

آدرس : تهران میدان انقلاب خیابان جمال زاده جنوبی پلاک39 ساختمان صدف طبقه دوم 

تلفن : 16 الی 02166567311                                

وکیل سرپرست : 09352943060  (هزینه مشاوره 60هزارتومان)

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

صفحات اجتماعی :

صدای وکیل را در صفحات اجتماعی دنبال کنید