02166567311 (6خط ویژه)

پاسخگوئی به سوالات حقوقی(رایگان)

حساب امانی ویژه پیش‌فروش ساختمان چیست ؟

صدای وکیل مشاوره حقوقی - دعاوی ملکی - وکیل دعاوی ملکی

 

از سری مشکلاتی که عموماً در پیش‌فروش‌ها ایجاد می‌شود، عدم انجام کامل تعهدات از سوی پیش فروشنده، عدم تکمیل پروژه در زمان مقرر، فروش یک واحد مسکونی به چند نفر، عدم انجام تعهدات مالی از جانب پیش خریدار هست. تاکنون تدابیر بسیاری اندیشه شد اما هیچ‌یک موفق از آب درنیامد! اما این بار بانک مسکن حساب امانی ویژه پیش‌فروش آپارتمان را معرفی کرده و پا بر عرصه پیش‌فروش ساختمان گذاشته است.

حساب امانی ویژه پیش‌فروش ساختمان به چه‌کاری خواهد آمد؟

بانک به شکل یک امین میان پیش فروشنده و پیش خریدار ایفای نقش می‌کند، به این شکل که واسطه انتقال وجوه تعهد شده بین طرفین خواهد شد. برای این انتقال وجوه نیز شرطی گذاشته‌شده که آن‌هم تائید پیشرفت پروژه از سوی بانک است. لازم است بدانید که بانک مسکن در برابر این خدمت خود کارمزد نیز دریافت خواهد کرد. در این کار پیش فروشنده باید با مدارک خود به‌سوی بانک مسکن رفته و حساب امانی باز کند، زمانی که مدارک به تائید بانک برسد، پیش فروشنده حق دارد تا در روزنامه‌ها و جراید عمومی آگهی پیش‌فروش خود را منتشر کند. زمانی که واحد پیش فروشی به فروش برسد قرارداد رسمی بین خریدار و فروشنده در دفاتر اسناد رسمی منعقد می‌شود. پیش خریدار نیز باید در بانک مسکن حساب بازکرده و مبالغ واریزی خود را با توجه به پیشرفت پروژه و تائید بانک مسکن به‌حساب امانی پیش فروشنده بریزد، پیش فروشنده می‌تواند درصورتی‌که مهندس ناظر تائید کرد از حساب خود پول برداشت کند.

کارمزد بانک در افتتاح حساب امانی چقدر است؟

کارمزد ثابت بانک برای هر قرارداد ۱۰۰ هزار تومان است و کارمزد متغیر نیز حدود نیم درصد مبلغ معامله است که از پیش فروشنده در طول معامله اخذ خواهد گردید.

 

مشاوره با وکیل دعاوی ملکی + 02166567311

منبع : اسکانو

توجه: هشدار سوء استفاده از نام و اعتبار «صدای وکیل»!

با توجه به سوء استفاده برخی از وبسایت ها از نام و اعتبار «صدای وکیل»، به کلیه بازدیدکنندگان و کاربران اعلام می کنیم، «صدای وکیل» فعالیت رسمی و قانونی خود را تنها در بستر وبسایت sedayevakil.com انجام می دهد و زیر مجموعه مجموعه حقوقی صدف با نظارت وکیل دادگستری آقای علی مهاجری میباشد.
از آنجا که خدمات «صدای وکیل» در این وبسایت رایگان ارائه می شود، از شما عزیزان خواهشمندیم هیچ مبلغی بابت مشاوره به وبسایت های که از نام صدای وکیل استفاده می کنند پرداخت ننمایید.
لازم به ذکرست روزانه صدها مراجعه کننده با استفاده از خدمات رایگان ما (پاسخگویی تلفنی به سوالات حقوقی) راهنمایی می شوند و ما بر این باوریم که با راهنمایی خود بتوانیم قدم کوچکی برای رفع مشکلات حقوقی شما در هر نقطه از ایران باشیم.
این نوید را هم می دهیم که درصدد تعقیب و پیگرد قضایی سوء استفاده کنندگان و عاملان این موضوع و ایجاد بستری امن برای شما همراهان صدای وکیل هستیم.

 

 

تماس باما :

آدرس : تهران میدان انقلاب خیابان جمال زاده جنوبی پلاک39 ساختمان صدف طبقه دوم 

تلفن : (6 خط ویژه) 02166567311                                

وکیل سرپرست : 09352943060  (هزینه مشاوره 120 هزارتومان)

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

صفحات اجتماعی :

صدای وکیل را در صفحات اجتماعی دنبال کنید