02166567311 (6خط ویژه)

پاسخگوئی به سوالات حقوقی(رایگان)

تفاوت فسخ با طلاق

1 1 1 1 1

 

مشاوره حقوقي رايگان با وکيل خوب دادگستري

اين‌طور نيست که تنها راه بر هم خوردن عقد ازدواج، طلاق باشد. علاوه بر طلاق که شرايط خاص خودش را دارد، گاهي هم در شرايطي خاص مي‌توان نکاح يا همان ازدواج را فسخ کرد. فسخ در قانون به حالتي گفته مي شود که به اراده يکي از دو طرف عقد، اثر عقد از بين برود و وضعيت به حالت پيش از زمان عقد برگردد.

در مورد ازدواج چون رابطه قراردادي بين طرفين مالي نيست و بحث خانواده مطرح است، شرايطي که براي فسخ در قراردادهاي مالي پيش‌بيني شده، مطرح نيست. مواردي که منجر به فسخ ازدواج مي‌شود، به سه دسته (عيوب، تدليس و تخلف از شرط صفت) تقسيم مي‌شود. رسيدگي به اين موارد در صلاحيت دادگاه خانواده قرار دارد.

اما بعضي تفاوت‌هاي فسخ و طلاق اين است که اولاً براي طلاق بايد تشريفاتي خاص انجام داد، مثل خواندن صيغه طلاق يا حضور شاهد و… . اما در فسخ نيازي به اين تشريفات نيست. ثانياً پيش از وقوع طلاق بايد از دادگاه حکم يا اذن گرفت، ولي فسخ نکاح نياز به اين اقدام ندارد و رسيدگي دادگاه محدود به احراز وجود حق فسخ است و تکليفي در باب اصلاح زوجين و ارجاع به داوري ندارد. به علاوه، طلاق مخصوص عقد دائم است، ولي فسخ هم نکاح دائم و هم موقت را در بر مي‌گيرد.

نکته: فسخ بايد به صورت فوري انجام شود، چرا که هدف قانون‌گذار از اينکه حق فسخ را به يکي از طرفين داده، رفع فوري ضرر از وي است. به همين دليل، طرفي که حق فسخ دارد به شرط آنکه از حق فسخ خود و فوريت آن اطلاع داشته باشد، بايد فوراً آن را انجام دهد، وگرنه حق فسخ وي از بين مي‌رود

صداي وکيل پاسخ دهنده به سوالات حقوقي شما و ارائه دهنده مشاوره رايگان توسط وکيل دادگستري

مطالب مرتبط

مراحل طلاق توافقی                                                                                                           تفکیک اموال زن و مرد بعد از طلاق

طلاق به خاطر خیانت همسر                                                                                               طلاق وشرایط پرداخت اجرت المثل به زن

گواهي عدم امکان سازش                                                                                                   حق طلاق زن به خاطر ضرب و شتم مرد

چه زنانی عده ندارند؟                                                                                                         طلاق توافقی چیست؟                                                                                                  

12شرط برای حق طلاق زن                                                                                                  همه چیز درباره طلاق 

همه چیز درباره فسخ نکاح                                                                                                 تکلیف پرداخت مهریه در صورت فسخ نکاح و تفاوت آن با طلاق در چیست؟

توجه: هشدار سوء استفاده از نام و اعتبار «صدای وکیل»!

با توجه به سوء استفاده برخی از وبسایت ها از نام و اعتبار «صدای وکیل»، به کلیه بازدیدکنندگان و کاربران اعلام می کنیم، «صدای وکیل» فعالیت رسمی و قانونی خود را تنها در بستر وبسایت sedayevakil.com انجام می دهد و زیر مجموعه مجموعه حقوقی صدف با نظارت وکیل دادگستری آقای علی مهاجری میباشد.
از آنجا که خدمات «صدای وکیل» در این وبسایت رایگان ارائه می شود، از شما عزیزان خواهشمندیم هیچ مبلغی بابت مشاوره به وبسایت های که از نام صدای وکیل استفاده می کنند پرداخت ننمایید.
لازم به ذکرست روزانه صدها مراجعه کننده با استفاده از خدمات رایگان ما (پاسخگویی تلفنی به سوالات حقوقی) راهنمایی می شوند و ما بر این باوریم که با راهنمایی خود بتوانیم قدم کوچکی برای رفع مشکلات حقوقی شما در هر نقطه از ایران باشیم.
این نوید را هم می دهیم که درصدد تعقیب و پیگرد قضایی سوء استفاده کنندگان و عاملان این موضوع و ایجاد بستری امن برای شما همراهان صدای وکیل هستیم.

 

 

تماس باما :

آدرس : تهران میدان انقلاب خیابان جمال زاده جنوبی پلاک39 ساختمان صدف طبقه دوم 

تلفن : 16 الی 02166567311                                

وکیل سرپرست : 09352943060  (هزینه مشاوره 60هزارتومان)

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

صفحات اجتماعی :

صدای وکیل را در صفحات اجتماعی دنبال کنید