02166567311 (6خط ویژه)

پاسخگوئی به سوالات حقوقی(رایگان)

دادخواست اعسار و تقسیط چیست؟

1.75 1 1 1 1 1 Rating 1.75 (4 Votes)
دادخواست اعسار و تقسیط چیست؟ - 1.8 out of 5 based on 4 votes

مشاوره حقوقي رايگان با وکيل خوب دادگستري

 

 در نگاه کلي قانون خانواده، معمولا اعسار و تقسيط اگـر خارج از زندان ارائه شود، بخصوص درباره مهريه‌هاي سنگين مورد پذيرش قرار نمي‌گيرد يا اين‌که قاضي با تخفيف اندکي و با تعيين يک پيش قسط سنگين مهريه را قسط بندي مي‌کند و در بهترين حالت يک سوم مهريه را پيش و مابقي آن را به شکل ماهي يک سکه دريافت مي‌کند. به اين مساله توجه کنيد تنها در صورتي اعسار مرد پذيرفته مي‌شود که زن نتواند مال يا اموالي را به دادگاه معرفي کند. شيوه معرفي هم بسيار ساده است. مثلا زن عنوان مي‌کند همسرش در يک بانک يا جايي سرمايه‌اي دارد و بعد دادگاه با ارائه نامهاي به آن محل خاص و دادن نامه به زن، از آنجا مي‌خواهد تا اموال مرد را توقيف و گزارش آن را به دادگاه اعلام کنند. با چنين نامه‌اي حتي پول پيش خانهاي که زن و شوهر در آن زندگي مي‌کنند، طلبي که شوهر از ديگري دارد، پولي که بابت پيش خريد خانه يا خودرو داده شده، وديعه بانکي براي دريافت وام مسکن و... هم قابل توقيف است و اگر ثابت شود که جايي خلاف دستور دادگاه عمل کرده و اين مال را توقيف نکرده‌اند، با آنها برخورد قانوني سختي خواهد شد و کار آنها در حکم يک عمل مجرمانه تلقي مي‌شود.

زندان در نظام قضايي جايگاه ويژه‌اي دارد و رفتن به زندان از نظر قاضي به اين معني است که مرد واقعا توان پرداخت مهريه را ندارد و هيچ کلکي در کار نيست. به همين سبب برخي از مردان بعد از دادخواست اعسار و تقسيط به زندان مي‌روند، برخي نيز بلافاصله بعد از حـضــور در زنــدان دادخــواسـت اعـسـار مـي‌دهـنـد. دادخواست از زندان اين مزيت را دارد که سبب مي‌شود پرونده به سرعت در مرحله رسيدگي قرار بگيرد. اساسا اين امتياز يک زنداني است که خيلي زود پرونده‌اش رسيدگي مي‌شود چون طبق عرفي نانوشته در ميان قضات فرد نبايد بي‌دليل در زندان بماند. يک نکته طلايي هم وجود دارد و آن اين است که اگر مرد از زندان و با دستبند به جلسه دادگاه بيايد، اين مساله تاثير زيادي در تخفيف مجازات ــ در صورتي که واقعا معسر باشد و توان پرداخت کامل مهريه را نداشته باشد ــ دارد. به همين سبب در اغلب اوقات به زندان رفتن مرد کمک زيادي به حل مشکل مهريه او مي‌کند و پرونده او را در مسير حل شدن قرار مي‌دهد.

صداي وکيل پاسخ دهنده به سوالات حقوقي شما و ارائه دهنده مشاوره رايگان توسط وکيل دادگستري

توجه: هشدار سوء استفاده از نام و اعتبار «صدای وکیل»!

با توجه به سوء استفاده برخی از وبسایت ها از نام و اعتبار «صدای وکیل»، به کلیه بازدیدکنندگان و کاربران اعلام می کنیم، «صدای وکیل» فعالیت رسمی و قانونی خود را تنها در بستر وبسایت sedayevakil.com انجام می دهد و زیر مجموعه مجموعه حقوقی صدف با نظارت وکیل دادگستری آقای علی مهاجری میباشد.
از آنجا که خدمات «صدای وکیل» در این وبسایت رایگان ارائه می شود، از شما عزیزان خواهشمندیم هیچ مبلغی بابت مشاوره به وبسایت های که از نام صدای وکیل استفاده می کنند پرداخت ننمایید.
لازم به ذکرست روزانه صدها مراجعه کننده با استفاده از خدمات رایگان ما (پاسخگویی تلفنی به سوالات حقوقی) راهنمایی می شوند و ما بر این باوریم که با راهنمایی خود بتوانیم قدم کوچکی برای رفع مشکلات حقوقی شما در هر نقطه از ایران باشیم.
این نوید را هم می دهیم که درصدد تعقیب و پیگرد قضایی سوء استفاده کنندگان و عاملان این موضوع و ایجاد بستری امن برای شما همراهان صدای وکیل هستیم.

 

 

تماس باما :

آدرس : تهران میدان انقلاب خیابان جمال زاده جنوبی پلاک39 ساختمان صدف طبقه دوم 

تلفن : (6 خط ویژه) 02166567311                                

وکیل سرپرست : 09352943060  (هزینه مشاوره 90 هزارتومان)

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

صفحات اجتماعی :

صدای وکیل را در صفحات اجتماعی دنبال کنید