02166567311 (6خط ویژه)

پاسخگوئی به سوالات حقوقی(رایگان)

شرایط مهریه

مشاوره حقوقي رايگان با وکيل خوب دادگستري

1) ماليت داشتن: چيزي را که بايد مهريه قرار داد که امکان خريد و فروش آن وجود داشته باشد به عنوان مثال هوا قابليت خريد و فروش ندارد.

2) قابل تملک باشد: مهريه بايد مالي باشد که قابليت تملک شخصي داته باشد به عنوان مثال اماکن ملي ,عمومي ودولتي نمي تواند جزومهريه باشند همسرش قرار بدهد.

3)معين باشد: يعني مجهوليت نداشته باشد وقتي مالي را مهريه قرار مي دهيد بايد آن مال موجود باشد و به راحتي بشود آن را خريداري کردمثلا نمي توان جواهر ته اقيانوس آرام را ، مهريه قرار داد.

چيزهايي که مي توانند به عنوان مهريه قرار بگيرند عبارتند از :

1) عين باشد مانند ويلا

2) دين باشد مانند چک، سفته، برات

3) منفعتي داشته باشد همچون منفعت ويلا

4) انجام کار مثل ساختمان خانه

5) آموزش باشد مثل آموزش قرآن و نقاشي

6) حقوق مالي باشد مثل سر قفلي يا حق تأليف ترجمه ها

همچنين توجه به اين مساله هم لازم است که فوت زوج در مهريه تأثيري نميگذارد مهريه از ماترک شوهر ( آنچه به جا گذاشته) کسر مي گردد.. چنانچه زوجه هم فوت نمايد، مهريه ساقط نمي گردد بلکه ارثي است که به وارث ميرسد.

هنگام فسخ نکاح ،در صورتي که دختر باکره نباشد ،مهريه به او تعلق خواهد گرفت ، در غير اينصورت ,يعني در صورت باکره بودن دختر تنها نصف مهريه را مي تواند بگيرد.

*Hيا در صورتي که زن تقاضاي طلاق نمايد، اين درخواست براي دريافت مهريه نيز کافي مي باشد ؟

اگر مرد متقاضي طلاق باشد در رأي دادگاه، کليه حقوق شرعي و قانوني و عرفي زن لحاظ مي شود، مانند: مهريه، نفقه، نفقه ايام عده و حتي جهيزيه، حضانت فرزندان و اجرت المثل. اما اگر طلاق به خواسته مرد نباشد و زن به جز طلاق ، مهريه خود را نيز مطالبه کند، بايد دادخواست جداگانه اي به دادگاه تقديم کند که تحت عنوان دادخواست مطالبه مهريه از طرف زوجه مي باشد.

صداي وکيل پاسخ دهنده به سوالات حقوقي شما و ارائه دهنده مشاوره رايگان توسط وکيل دادگستري

توجه: هشدار سوء استفاده از نام و اعتبار «صدای وکیل»!

با توجه به سوء استفاده برخی از وبسایت ها از نام و اعتبار «صدای وکیل»، به کلیه بازدیدکنندگان و کاربران اعلام می کنیم، «صدای وکیل» فعالیت رسمی و قانونی خود را تنها در بستر وبسایت sedayevakil.com انجام می دهد و زیر مجموعه مجموعه حقوقی صدف با نظارت وکیل دادگستری آقای علی مهاجری میباشد.
از آنجا که خدمات «صدای وکیل» در این وبسایت رایگان ارائه می شود، از شما عزیزان خواهشمندیم هیچ مبلغی بابت مشاوره به وبسایت های که از نام صدای وکیل استفاده می کنند پرداخت ننمایید.
لازم به ذکرست روزانه صدها مراجعه کننده با استفاده از خدمات رایگان ما (پاسخگویی تلفنی به سوالات حقوقی) راهنمایی می شوند و ما بر این باوریم که با راهنمایی خود بتوانیم قدم کوچکی برای رفع مشکلات حقوقی شما در هر نقطه از ایران باشیم.
این نوید را هم می دهیم که درصدد تعقیب و پیگرد قضایی سوء استفاده کنندگان و عاملان این موضوع و ایجاد بستری امن برای شما همراهان صدای وکیل هستیم.

 

 

تماس باما :

آدرس : تهران میدان انقلاب خیابان جمال زاده جنوبی پلاک39 ساختمان صدف طبقه دوم 

تلفن : (6 خط ویژه) 02166567311                                

وکیل سرپرست : 09352943060  (هزینه مشاوره 120 هزارتومان)

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

صفحات اجتماعی :

صدای وکیل را در صفحات اجتماعی دنبال کنید