02166567311 (6خط ویژه)

پاسخگوئی به سوالات حقوقی(رایگان)

نفقه فرزند

<p>

</p>

مشاوره حقوقي رايگان با وکيل خوب دادگستري

بنا بر ماده 1999 قانون مدني پرداخت و تامين نفقه فرزند به عهده پدر مي باشد در صورت فوت يا در صورتي که پدر توانايي پرداخت نفقه فرزندانش را نداشته باشد، پرداخت نفقه فرزند بر عهده پدربزرگ پدري است حال اگر که پدربزرگ هم در قيد حيات نباشديا توانايي پرداخت نفقه نوه خويش را نداشته باشد، تامين هزينه هاي فرزند بر عهده مادر مي باشددر صورت عدم حيات مادر يا به دلايلي عدم توانايي در پرداخت نفقه فررزندش، به عهده مادربزرگ پدري يا مادربزرگ مادري خواهد بود. بنابراين نفقه فرزندان به ترتيب زير خواهد بود:

1)      پدر

2)       پدربزرگ پدري

3)      مادر

4)      مادر بزرگ پدري و هم مادربزرگ مادري و پدربزرگ مادري

ملاحظه مي فرمائيد که قانون به راحتي از نفقه فرزندان عبور نکرده است و تحت هر شرايطي شيوه هاي متفاوتي را جهت دريافت آن در نظر گرفته است.

 در قانون به اين مساله پرداخته شده است که در صورتي که پدر داراي توانايي براي پرداخت نفقه فرزندان خود باشد اما از پرداخت آن خودداري ورزد مي توان اين موضوع را از نظر قانوني پيگيري نمود وبه دادگاه شکايت نمود اگر پدر مالي دارد اين مال توسط دادگاه توقيف شده و در اختيار فرزندان قرار داده خواهد شد .

فرزندان تا چه سني استحقاق دريافت نفقه را دارند:

در شرع و به صورت قانوني سن خاصي براي دريافت نفقه از جانب پدر مشخص نگرديده ,اما بنا به عرف درست تا زماني که فرزند به سطح درآمدي مطلوب نرست تا بتواند چرخ زندگي خود را بچرخاند و نيازهايش را تامين نمايد پدر وظيفه دارد نفقه او را پرداخت نمايد و از او نگه داري کند.

همانگونه که شاهد هستيم در صورتي که پدر کارمند دولت باشد تا زماني که دختر مجرد است و پسر در حال تحصيل مي باشد به پدر حق اولاد پرداخت مي گردد.

صداي وکيل پاسخ دهنده به سوالات حقوقي شما و ارائه دهنده مشاوره رايگان توسط وکيل دادگستري

<p>

</p>

 

توجه: هشدار سوء استفاده از نام و اعتبار «صدای وکیل»!

با توجه به سوء استفاده برخی از وبسایت ها از نام و اعتبار «صدای وکیل»، به کلیه بازدیدکنندگان و کاربران اعلام می کنیم، «صدای وکیل» فعالیت رسمی و قانونی خود را تنها در بستر وبسایت sedayevakil.com انجام می دهد و زیر مجموعه مجموعه حقوقی صدف با نظارت وکیل دادگستری آقای علی مهاجری میباشد.
از آنجا که خدمات «صدای وکیل» در این وبسایت رایگان ارائه می شود، از شما عزیزان خواهشمندیم هیچ مبلغی بابت مشاوره به وبسایت های که از نام صدای وکیل استفاده می کنند پرداخت ننمایید.
لازم به ذکرست روزانه صدها مراجعه کننده با استفاده از خدمات رایگان ما (پاسخگویی تلفنی به سوالات حقوقی) راهنمایی می شوند و ما بر این باوریم که با راهنمایی خود بتوانیم قدم کوچکی برای رفع مشکلات حقوقی شما در هر نقطه از ایران باشیم.
این نوید را هم می دهیم که درصدد تعقیب و پیگرد قضایی سوء استفاده کنندگان و عاملان این موضوع و ایجاد بستری امن برای شما همراهان صدای وکیل هستیم.

 

 

تماس باما :

آدرس : تهران میدان انقلاب خیابان جمال زاده جنوبی پلاک39 ساختمان صدف طبقه دوم 

تلفن : (6 خط ویژه) 02166567311                                

وکیل سرپرست : 09352943060  (هزینه مشاوره 120 هزارتومان)

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

صفحات اجتماعی :

صدای وکیل را در صفحات اجتماعی دنبال کنید