02166567311 (6خط ویژه)

پاسخگوئی به سوالات حقوقی(رایگان)

مراحل ثبت نرم افزار دارای شرایط اختراع|ثبت اختراع

 

مشاوره حقوقی رایگان با وکیل خوب دادگستری

اگر فرد مدعی باشد که نرم افزار وی دارای شرایط یک اختراع است باید برای بررسی محصولات نرم‌افزاری خود، مراحل زیر را به ترتیب طی كند

متقاضی كه مدعی است نرم افزار وی اختراع می باشد و كلیه شرایط مندرح در قانون ثبت اختراعات و آئین نامه‌های اجرایی مربوطه و همچنین شرایط مندرح در قانون حمایت از پدید آورندگان نرم افزارهای رایانه ای و آئین نامه اجرایی آن را داراست می‌بایست ابتدا به اداره مالكیت صنعتی مراجعه كرده و اقدامات لازم را انجام دهد. 

 

  الف.  متقاضی باید توجه داشته باشد كه اخذ تایید فنی برای ثبت نرم افزار با اخذ تایید فنی ثبت اختراع متفاوت می‌باشد. در مورد نخست نرم افزار پس از ثبت تحت حمایت قانون كپی رایت قرار میگیرد و مدت زمان انجام آن كوتاهتر از اخذ تاییدیه ثبت اختراع میباشد.
  ب.   متقاضی با مراجعه به اداره مالكیت صنعتی و دریافت نامه درخواست بررسی نرم افزار و تهیه مدارك زیر می تواند صرفاً به دبیرخانه مركزی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مراجعه كرده و مدارك مذكور را تحویل و به منظور پی‌گیری شماره ثبت دبیرخانه را دریافت كند.
 ج. CD مداركی را متقاضی باید به دبیرخانه شورای عالی انفورماتیك ارائه كند عبارت است از:

 1. نامه درخواست بررسی محصول نرم‌افزاری خود را كه از اداره مالكیت صنعتی دریافت كرده(ممهور به مهر برجسته آن اداره)
 2. یك نسخه از شرح و توصیف اختراع
 3.  یك نسخه از اظهارنامه
 4. در سایت شورای عالی انفورماتیک کشور)
 5. تهیه رزومه ( (CV مربوط به متقاضی/متقاضیان به انضمام معرفی سه تا 5 استاد صاحب نظر (آدرس محل كار، تلفن و ایمیل آنها) در حوزه مربوط به نرم افزار مورد ادعا. كه در زمینه نرم افزار مربوطه متخصص و صاحب نظر باشند.
 6.    تائیدیه مراكز یا سازمانهایی كه نرم‌افزار به آنها ارائه شده و مورد تایید آنها بوده است (درصورت موجود بودن)
 7. چنانچه نرم‌افزار جزیی از سخت افزار است، تهیه فایل پاورپوینت برای شرح نرم‌افزار و ارتباط آن با سخت افزار.
 8. اسكن كلیه مداركی كه بصورت فیزیكی (كاغذی) برای بررسی به دبیرخانه شورای عالی انفورماتیك ارسال می‌شود (مانند شرح و توصیف اختراع، ادعانامه، ..) باید در CD برنامه موجود باشد. از این CD باید 6 نسخه یكسان تهیه و روی كلیه آنها نام نرم افزار و نام متقاضی مشخص باشد.
 9.  ارائه قفل سخت افزاری به تعداد( 4 عدد سی دی) درصورت وجود
 10.   نرم‌افزار باید به گونه‌ای به مدارك الحاق شود تا از بروز احتمالی مفقود شدن جلوگیری به عمل آید، در غیر اینصورت مسؤولیت CD با شخص متقاضی است.
 11.   نرم افزار باید قابل اجرا وAuto Run  باشد. 

 د. پی‌گیری نامه درخواست پس از سپری شدن 4 ماه ( كه پس از گذشت این مدت و مطرح شدن گزارش بررسی محصول در كمیته حق اختراع، پاسخ مناسب از سوی دبیرخانه شورای عالی انفورماتیك كشور برای متقاضی تهیه شده و به وی اعلام می‌شود).
   ه. دریافت پاسخ از طریق فاكس یا پست الكترونیكی متقاضی و یا ارسال از طریق پیك با هزینه شخص متقاضی.

صدای وکیل پاسخ دهنده به سوالات حقوقیه شما و ارائه دهنده مشاوره رایگان توسط وکیل دادگستری

توجه: هشدار سوء استفاده از نام و اعتبار «صدای وکیل»!

با توجه به سوء استفاده برخی از وبسایت ها از نام و اعتبار «صدای وکیل»، به کلیه بازدیدکنندگان و کاربران اعلام می کنیم، «صدای وکیل» فعالیت رسمی و قانونی خود را تنها در بستر وبسایت sedayevakil.com انجام می دهد و زیر مجموعه مجموعه حقوقی صدف با نظارت وکیل دادگستری آقای علی مهاجری میباشد.
از آنجا که خدمات «صدای وکیل» در این وبسایت رایگان ارائه می شود، از شما عزیزان خواهشمندیم هیچ مبلغی بابت مشاوره به وبسایت های که از نام صدای وکیل استفاده می کنند پرداخت ننمایید.
لازم به ذکرست روزانه صدها مراجعه کننده با استفاده از خدمات رایگان ما (پاسخگویی تلفنی به سوالات حقوقی) راهنمایی می شوند و ما بر این باوریم که با راهنمایی خود بتوانیم قدم کوچکی برای رفع مشکلات حقوقی شما در هر نقطه از ایران باشیم.
این نوید را هم می دهیم که درصدد تعقیب و پیگرد قضایی سوء استفاده کنندگان و عاملان این موضوع و ایجاد بستری امن برای شما همراهان صدای وکیل هستیم.

 

 

تماس باما :

آدرس : تهران میدان انقلاب خیابان جمال زاده جنوبی پلاک39 ساختمان صدف طبقه دوم 

تلفن : (6 خط ویژه) 02166567311                                

وکیل سرپرست : 09352943060  (هزینه مشاوره 120 هزارتومان)

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

صفحات اجتماعی :

صدای وکیل را در صفحات اجتماعی دنبال کنید