وکیل کیفری

وکیل کیفری، حقوقدانی است که به طور تخصصی در امور کیفری فعالیت دارد. او با تسلط بر قوانین جزایی از جمله قانون مجازات اسلامی و آیین دادرسی کیفری و با آشنایی به مراحل قضایی مانند دادسرا، کلانتری و دادگاه کیفری، به وکالت در پرونده‌های جنایی می‌پردازد.
وکیل‌کیفری دارای تخصص لازم برای مقابله با جرایم مختلف اعم از سنتی یا روزمره مانند جرم کامپیوتری و سرقت اینترنتی است. وی با توجه به حساسیت و ماهیت پرونده‌های کیفری، به شاکیان و قربانیان جرم کمک می‌کند تا با رعایت قوانین و رویه‌های قضایی، دعاوی خود را به بهترین شکل ممکن پیگیری کنند. در موسسه حقوقی ما، وکلای با تجربه و دارای تخصص در زمینه دعاوی کیفری آماده ارائه خدمات حقوقی می‌باشند

وکیل کیفری حرفه ای

وکیل‌کیفری برای انجام کارهای حقوقی در این زمینه، نیازمند علاقه و تمایل به فعالیت مداوم است. او در پرونده‌های کیفری با دادسرا مواجه می‌شود که این مرحله در دعاوی حقوقی وجود ندارد. وکیل‌کیفری نیاز دارد که امور مربوط به دادسرا را به صورت مداوم پیگیری کند.
برخلاف دعاوی حقوقی که وکیل تنها در جلسات دادگاه شرکت می‌کند، وکیل دعاوی کیفری از ابتدای شکایت با مراجعه به نهادهای مختلف از جمله کلانتری‌ها، به جمع‌آوری دلایل مورد نیاز می‌پردازد. این دلایل را جهت اثبات ادعای خود در محکمه بهره‌مند می‌سازد. وکیل حرفه‌ای و کارآمد دعاوی کیفری را از موسسه حقوقی ما بخواهید.

وکیل کیفری چگونه در پرونده‌ها اقدام می‌کند؟

وکیل‌کیفری به صورت مختلف در پرونده‌ها اقدام می‌کند. ایجاد و تشکیل یک پرونده کیفری می‌تواند به دو روش صورت گیرد: از طریق شکایت مستقیم از سوی شاکی یا با مشارکت وکیل‌کیفری که این اقدام را به نمایندگی از شاکی انجام می‌دهد، و یا با تأیید ضابطان دادگستری در صورت مشاهده جرم. و یا اعلام جرم از سوی دادستان. در هر دو حالت، وکیل‌کیفری با اعلام وکالت وارد پرونده می‌شود.

بهترین زمان برای گرفتن وکیل کیفری

زمان بهترین برای استخدام وکیل‌کیفری، ابتدای اقدامات و قبل از هر گونه اقدام حقوقی و تشکیل پرونده است. حتی در تهیه شکایت، بهتر است از وکیل‌کیفری متخصص و ماهر استفاده کنید. پیگیری و رسیدگی به جزئیات پرونده به عهده وکیل‌کیفری می‌باشد. تصمیم بهترین و کارآمد در راه اندازی دعاوی کیفری و تدارک شکایت، همراهی با یک وکیل‌کیفری ماهر و با تجربه در این حوزه است.