02166567311 (6خط ویژه)

پاسخگوئی به سوالات حقوقی(رایگان)

تفاوت توهين و افترا_ وکیل افترا _ وکیل توهین

مشاوره حقوقی رایگان با وکیل خوب دادگستری

تفاوت توهين با افترا آن است که افترا نسبت‌ دادن‌ صريح‌ عمل‌ مجرمانه‌ به‌ غير و متضمن اسناد و اخبار است اما در توهين، مرتکب قصد انشا و هتک‌ حرمت‌ دارد. پس‌ اگر شخص‌ به‌ قصد انشا و هتک‌ حرمت‌ مثلا به‌ کسى‌ بگويد: «دزد»، مفتري‌ محسوب‌ نمى‌شود؛ زيرا منظور اسناددهنده‌ توهين‌ و تحقير طرف‌ اسناد بوده‌ است‌، نه‌ اينکه‌ در واقع‌ او را به‌ ارتکاب‌ عمل‌ دزدي‌ متهم‌ کند؛ همچنين‌ است‌ دادن‌ نسبت‌هاي‌ کلى‌ و غيرصريح‌ مانند جانى‌، يا فاسق‌ که‌ فاقد صراحت‌ کافى‌ است‌ و به‌ نوع‌ جرم‌ منتسب‌ اشاره‌ ندارد. الته اين‌ اعمال‌ ممکن‌ است‌ از مصاديق‌ توهين‌ محسوب‌ شوند. نکته ديگر، ضرورت جرم‌ بودن‌ عمل‌ انتسابى‌ براي تحقق افتراست. در واقع، براي تحقق افترا، عمل‌ اسناد داده‌شده‌ بايد فعل يا ترک‌ فعلى‌ باشد که‌ در زمان‌ اسناد در قانون‌ ممنوع بوده و براي‌ آن‌ مجازات‌ تعيين‌ شده‌ باشد، حال آنکه در توهين اين گونه نيست.

صدای وکیل پاسخ دهنده به سوالات حقوقیه شما و ارائه دهنده مشاوره رایگان توسط وکیل دادگستری

توجه: هشدار سوء استفاده از نام و اعتبار «صدای وکیل»!

با توجه به سوء استفاده برخی از وبسایت ها از نام و اعتبار «صدای وکیل»، به کلیه بازدیدکنندگان و کاربران اعلام می کنیم، «صدای وکیل» فعالیت رسمی و قانونی خود را تنها در بستر وبسایت sedayevakil.com انجام می دهد و زیر مجموعه مجموعه حقوقی صدف با نظارت وکیل دادگستری آقای علی مهاجری میباشد.
از آنجا که خدمات «صدای وکیل» در این وبسایت رایگان ارائه می شود، از شما عزیزان خواهشمندیم هیچ مبلغی بابت مشاوره به وبسایت های که از نام صدای وکیل استفاده می کنند پرداخت ننمایید.
لازم به ذکرست روزانه صدها مراجعه کننده با استفاده از خدمات رایگان ما (پاسخگویی تلفنی به سوالات حقوقی) راهنمایی می شوند و ما بر این باوریم که با راهنمایی خود بتوانیم قدم کوچکی برای رفع مشکلات حقوقی شما در هر نقطه از ایران باشیم.
این نوید را هم می دهیم که درصدد تعقیب و پیگرد قضایی سوء استفاده کنندگان و عاملان این موضوع و ایجاد بستری امن برای شما همراهان صدای وکیل هستیم.

 

 

تماس باما :

آدرس : تهران میدان انقلاب خیابان جمال زاده جنوبی پلاک39 ساختمان صدف طبقه دوم 

تلفن : (6 خط ویژه) 02166567311                                

وکیل سرپرست : 09352943060  (هزینه مشاوره 120 هزارتومان)

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

صفحات اجتماعی :

صدای وکیل را در صفحات اجتماعی دنبال کنید