02166567311 (6خط ویژه)

پاسخگوئی به سوالات حقوقی(رایگان)

قتل غیر عمد

1 1 1 1 1

مشاوره حقوقی رایگان با وکیل خوب دادگستری

قتل غير عمد كشتن انسان بدون قصد و اراده و ناشي از عدم مهارت ، بي احتياطي ، عدم دقت ، غفلت و عدم رعايت مقررات .

قتل ناشي از عدم مهارت يا تصادف:

قتلي كه از عدم مهارت فاعل و يا وقوع تصادف حاصل شده و مقتول مورد هدف نبوده است. قتل غير عمد قتلي است كه در آن قاتل قصد كشتن مقتول را نداشته و عملي كه منجر به قتل شده نيز نوعاً كشنده نبوده‌ است.

قتل غير عمد در مفهوم كلي خود در قانون مجازات (ماده 295) يا شبه عمد است و يا خطايي محض . بنابراين تعريف اگر عملي نوعا كشنده نباشد ولي بر اثر اتفاق مرگ را به دنبال بياورند شبه عمد و اگر قاتل بدون اين كه قصد قتل را داشته باشد به انجام عملي ـ چه نوعا كشنده باشد و چه نباشد، چه مشروع باشد و چه نباشد ـ بر روي يك غير انسان بپردازد مثل شليك به يك شكار ولي اين عمل باعث رخ دادن جنايتي بر روي يك انسان مثلا قتل انساني كه به طور غير قابل پيش بيني اي در معرض تير قرار بگيرد شود، عمل خطاي محض است.

تصادفات رانندگي از مصاديق مهم قتل غير عمد هستند . در اين نوع قتل فرد مقصر به قصاص محكوم نمي شود بلكه به پرداخت ديه از جنبه حقوق فردي به وراث متوفي محكوم مي‌شود، همچنين از جنبه عمومي جرم به جهت قصور انجام داده با حكم قاضي مي تواند به مجازاتهايي مانند زندان يا جريمه نقدي محكوم شود .

چون شخص، شخص ديگر را بدون عداوت كشت يعني بدون اراده و عمد اسبابي بر او انداخت و يا سنگي بر او فرود آورد و بدون خبر مرد، در حالتي كه شخص فاعل دشمن و يا در پي اذيت و آزار او نبود.

( جزا )كشتن انسان بدون قصد و اراده و ناشي از عدم مهارت، بي احتياطي، عدم دقت، غفلت و عدم رعايت مقررات.

صدای وکیل پاسخ دهنده به سوالات حقوقیه شما و ارائه دهنده مشاوره رایگان توسط وکیل دادگستری

توجه: هشدار سوء استفاده از نام و اعتبار «صدای وکیل»!

با توجه به سوء استفاده برخی از وبسایت ها از نام و اعتبار «صدای وکیل»، به کلیه بازدیدکنندگان و کاربران اعلام می کنیم، «صدای وکیل» فعالیت رسمی و قانونی خود را تنها در بستر وبسایت sedayevakil.com انجام می دهد و زیر مجموعه مجموعه حقوقی صدف با نظارت وکیل دادگستری آقای علی مهاجری میباشد.
از آنجا که خدمات «صدای وکیل» در این وبسایت رایگان ارائه می شود، از شما عزیزان خواهشمندیم هیچ مبلغی بابت مشاوره به وبسایت های که از نام صدای وکیل استفاده می کنند پرداخت ننمایید.
لازم به ذکرست روزانه صدها مراجعه کننده با استفاده از خدمات رایگان ما (پاسخگویی تلفنی به سوالات حقوقی) راهنمایی می شوند و ما بر این باوریم که با راهنمایی خود بتوانیم قدم کوچکی برای رفع مشکلات حقوقی شما در هر نقطه از ایران باشیم.
این نوید را هم می دهیم که درصدد تعقیب و پیگرد قضایی سوء استفاده کنندگان و عاملان این موضوع و ایجاد بستری امن برای شما همراهان صدای وکیل هستیم.

 

 

تماس باما :

آدرس : تهران میدان انقلاب خیابان جمال زاده جنوبی پلاک39 ساختمان صدف طبقه دوم 

تلفن : (6 خط ویژه) 02166567311                                

وکیل سرپرست : 09352943060  (هزینه مشاوره 60هزارتومان)

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

صفحات اجتماعی :

صدای وکیل را در صفحات اجتماعی دنبال کنید