مرکز پاسخگویی به سوالات حقوقی

تلفن ثابت

02166567311 (6 خط ویژه)

وکیل پایه یک دادگستری

وکیل پایه یک دادگستری


انتخاب وکیل پایه یک دادگستری باید براساس شرایط و نوع پرونده انجام شود. موسسه حقوقی صدای وکیل از مکان‌ هایی است که با توجه به تعداد وکیل پایه یک دادگستری، بهترین وکیل در هر پرونده ای را می‌توان در آن جستجو کرد. از مهم ترین سوالاتی که شاید برای هر فردی که دارای یک یا چندین پرونده یا مساله حقوقی می باشد، مطرح ‌گردد آن است که برای حل مشکل خودشان چگونه بهترین وکیل را انتخاب کند در واقع برای جواب به این سئوال بهتر است بدانید وکیل پایه یک دادگستری چه شخصی است و وظایف آن چیست؟


به چه شخصی وکیل پایه یک دادگستری گفته می شود؟

وکیل پایه یک دادگستری به شخصی گفته می شود که از طرف شخص دیگری، شامل حقوقی یا حقیقی به وسیله عقد وکالت برای انجام کاری مأمور می‌شود. وکالت عقد جایزی است که در چارچوب قوانین مدنی منعقد می‌شود و طرفین آن موکل و وکیل نامیده می‌شوند. برای اطمینان شخص می توان در برخی موارد و همچنین در پرونده های حساس، برای وکیل انتخابی حد و مرزی مشخص کرد که در چه زمینه هایی اجازه وکالت از طرف را دارد و در چه زمینه هایی خود شخص باید برای آن کار حضور داشته باشد. دعاوی کیفری و حقوقی بخشی از زندگی اجتماعی مردم را تشکیل می‌دهند. به دلیل اهمیت و پیچیدگی این دعاوی برای حل بیشتر و بهتر این پرونده ‌ها از کمک وکلا استفاده می‌شود.

وکیل پایه یک دادگستری کیست؟

وکیل پایه یک دادگستری کیست؟

به یقین عنوان وکیل پایه یک را شنیده اید. وکیل پایه یک در بالاترین سطح تخصص از نظر حرفه ای قرار دارد.در این بخش در ادامه قرار است به پرسش وکیل یاپه یک دادگستری به چه شخصی گفته می شود پاسخ دهیم با ما همراه باشید. وکیل پایه یک باید از مدرک تحصیلی معتبری برخوردار باشد و علاوه بر آن تحصیلات آکادمیک صلاحیت های عمومی را داشته باشد. ووکیل هایی که پایه یک را کسسب می کنند لازم است برای رسیدن به این درجه آزمون های خاصی را بگذرانند و قبول شوند.
وکیل پایه یک دادگستری به وکیلی گفته می‌شود که رشته های حقوق و رشته های مرتبط آن تحصیل کرده باشند و بعد از آن که آزمون وکات را دادند، جواز لازم را کسب کنند. آن دسته از افرادی در آزمون وکالت کانون وکلایی دادگستری شرکت می کنند مستقیما وکیل پایه یک می شوند. افراد محصل رشته حقوق و یا رشته های مرتبط به آن که در آزمون مرکز مشاوران قوه‌ی قضاییه شرکت می کنند ابتدا وکیل پایه دو و بعد از آن وکیلایه یک دادگستری می شوند.
داوطلبان برای بدست آوردن جواز خود در ابتدا باید قبل از دریافت پروانه یک دوره کارآموزی را نیز بگذرانند تا جواز خود را دریافت کنند. آن دسته از افرادی که پروانه وکالتشان را دریافت کرده‌اند می‌توانند در دعاوی کیفری و حقوقی فعالیت کنند. دایره اختیارات وکیل پایه یک دادگستری بسیار است و طیف بزرگی از مسائل قضایی را در بر دارد. وکلا می‌توانند در دادگاه یا دیگر مراجع حضور پیدا کنند تا به دفاع از موکل خود بپردازند.

بهترین وکیل پایه یک دادگستری تهران

پایتخت کشورمان شهری است که بیشترین پرونده های مطرح را در دادگاه ها به خود اختصاص داده است. همینطور به دلیل جمعیت و بافت شهری آن، برخی از پرونده های این شهر دارای پیچیدگی بسیار جالب و خاصی هستند. به همین دلیل برای بسیاری از افرادی که داخل شهر تهران ساکن هستند و پرونده های حقوقی دارند، انتخاب وکیل و یا بهترین وکیل تهران بسیار اهمیت دارد. ممکن است برخی از خوانندگان این مطلب سئوالی برایشان پیش بیاید که فرق بین بهترین وکیل تهران با سایر وکلای شهرای دیگه می باشد؟ برای پاسخ به پرسش این سئوال باید گفت :
• تهران به دلیل ازدحام جمعیت و هم به دلیل وسعت دارای مجتمع های قضایی، دادسراها و دفاتر فراوان و شوراهای حل اختلاف است که وکلای تهران باید به همه این نهاد ها مسلط باشند.
• شهر تهران، به دلیل تعداد زیاد پرونده، معمولا وکلا پرونده های زیادی را در دست دارند. به همین دلیل، وکیل باید از مدیریت مناسبی برای رسیدگی به کار ها و پرونده های خود داشته باشد.
• شرایط سخت و شلوغی در نهاد های قضایی باعث می‌شود که بعضا اصحاب قضایی مانند بازپرس، قاضی، دادورز، منشی ، پرسنل ناجا و … همیشه خسته و عصبی باشند. وکیل برای هر پرونده با درک شرایط محیطی، باید روند پرونده را به طوری پیگیری کند که موجبات شکست موکل در دادگاه را فراهم نکند.

نحوه انتخاب کردن وکیلدر ابتدا باید دانست، اساسا چه پارامترهایی برای انتخاب وکیل باید درنظر گرفته شود؟ در مورد نحوه انتخاب وکیل نظرات و ویژگی‌های زیاد و متعددی وجود دارد. مجموعه ما، ویژگی‌های زیر را برای انتخاب بهترین وکیل ممکن را به شما ارائه می‌کند.
برای داشتن وکیل خوب باید دنبال فردی با ویژگی‌های زیر باشید:
• تخصص داشتن در زمینه‌ای مشخص از جمله مباحث و دعاوی حقوقی
• داشتن رزومه قابل ارائه و به ثمر رساندن تعداد پرونده مناسب در حوزه تخصصی

• دقت نظر در مطالعه پرونده و نیز در گفتگو با موکل به منظور تسلط بر ابعاد مختلف پرونده


• داشتن توانایی سخنوری و توانایی قانع کردن طرف مقابل به خصوص در جلسات دادگاه در حضور قاضی
• کاردانی و دلسوزی در رسیدگی به امور پرونده موکل
• وقت گذاشتن کافی و داشتن نظم برای پیگیری پرونده ها

وکیل خانواده و وکیل طلاق

وکیل خانواده و وکیل طلاق

امروزه تعداد بسیار زیادی از پرونده‌های موجود در دادگاه‌ها را پرونده های مربوط به خانواده تشکیل می‌دهند. پرونده‌هایی که به دلیل نوع ماهیت ذاتی خود ، معمولا طولانی و دارای پیچیدگی و ابعاد مختلف هستند و بسیاری از افراد ترجیح می دهند که برای کاهش مشکلات ناشی از پرونده های خانواده، کار به وکیل خانواده بسپارند. از ویژگی های بهترین وکیل پایه یک دادگستری در حوزه خانواده میتوان به آشنا بودن با رویه های موجود در مجتمع های قضایی مختلف و نیز شعبات دادگاه‌ها ، ارتباط حسنه با قاضی، منشی شعبه و … اشاره کرد که همه این ها زمینه احقاق حق موکل را فراهم می سازد.
همچنین برای انتخاب بهترین وکیل خانواده باید به موارد زیر توجه کرد:
• بهترین وکیل خانواده و طلاق، باید به صورت تخصصی در دعاوی طلاق شامل طلاق توافقی، طلاق از سمت زوجه، طلاق از سمت زوج، حضانت، نفقه، الزام به تمکین و حتی مهریه، پرونده انجام داده باشد.
بهترین وکیل طلاق، قطعا کسی است که بسیار صبور و دلسوز پرونده موکلش است. بسیاری از پرونده های خانواده دارای جنبه های عاطفی می باشد و وکیل باید با دلسوزی برای موکل خود و صبور بودن در برابر سختی ها و ناملایمات چه از سمت موکل خود و چه از سمت طرف مقابل پرونده را جلو ببرد.

مشاوره حقوقی رایگان

مشاوره حقوقی آنلاین از سریع ترین راه ‌های تماس با یک مشاوره حقوقی و وکیل می باشد. مجموعه ما از طریق پیام‌رسان‌های تلگرام، واتساپ و اینستاگرام اقدام به ارائه خدمات مشاوره حقوقی می‌نماید. موکلین می‌توانند مدارک پرونده خود را ارسال کرده و در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ سوالات خودشان را دریافت نمایند و در صورت تمایل بعد از مشاوره حقوقی آنلاین، برای مراجعه حضوری اقدام کنند.

به این مقاله امتیاز دهید