مرکز پاسخگویی به سوالات حقوقی

تلفن ثابت

02166567311 (6 خط ویژه)

یک باور غلط در خواستگاری

یک باور غلط در خواستگاری

باور ما در خواستگاری این است:

“ازدواج مهمترین اتفاق زندگیه و هر شخصی باید صادقانه همه حقایق زندگی خودشو بگه”

در دوره آشنائی، از باب احتیاط در بیان حقایق، ما گاهی افراط هم میکنیم مبادا بعدها متهم به بی صداقتی شویم. ………………..

  

مشاوره حقوقی رایگان با وکیل خوب دادگستری

یک باور غلط در خواستگاری

باور ما در خواستگاری این است:

“ازدواج مهمترین اتفاق زندگیه و هر شخصی باید صادقانه همه حقایق زندگی خودشو بگه”

در دوره آشنائی، از باب احتیاط در بیان حقایق، ما گاهی افراط هم میکنیم مبادا بعدها متهم به بی صداقتی شویم.

این رویه در غالب دختران و پسران ما وجود دارد و گاهی برخلاف توصیه خانواده مثلاً جزئی ترین موارد مربوط سلامتی را با طرف مقابل در میان میگذارند و بعضا طرف مقابل را دچار نگرانی و تشویش هم میکنند اما …

اما همیشه هم اینگونه نیست و همه هم راستگو و متعهد نیستند.

بسیارند دختر و پسران جوانی که با دروغ و نیرنگ خودخواهانه وارد زندگی دیگری می شوند و چون خود را عاشق می پندارند این حق را برای خود قائل اند که با هر ترفندی به عشق خود برسند و چه بسا این رفتار جنبه سیستماتیک نیز پیدا میکند یعنی خانواده نیز به فرزندشان در نیل به اهدافش کمک می کنند.

خانواده هایی که در آن والدین سابقه خطا و کجروی دارند بعضا رفتار فرزند خود را توجیه و تائید نموده و خواسته یا ناخواسته در این فریبکاری به او کمک می نمایند.

امروز با دختری مشاوره داشتم که دارای تحصیلات معماری بود و در یک شرکت مهندسی با پسری آشنا شده بود که خود را مهندس عمران معرفی کرده و ازدواج کرده بودند، فقط خانواده پسر گفته بودند که پسرشان دیابت دارد.

پس از سه سال زندگی مشترک کاشف به عمل آمده بود که داماد دیپلم ندارد و بواسطه پدرش که بنائی میکند، کمی با امور ساختمان آشنا شده و با نیرنگ داماد خانواده موجه و مرفهی شده که تنها همین دختر را دارند. جوانی بیمار که بطور مکرر دچار افت قند در حد مرگ شده و در شرایط خاصی تعادل روحی و کنترل رفتار خود را از دست میدهد بگونه ای که امنیت دختر همیشه در کنار او فراهم نیست. همین موضوع سبب شده که پدرزن بیچاره برای احتیاط، آنها را به منزل خود ببرد و ماوی دهد.

با دختر صحبت کردم … درد و دل بسیار داشت، از ضعف فرهنگی خانواده همسر خویش برایم گفت و از وفور دروغ و بی تربیتی و حتی بهداشت ضعیف خانواده آنها گلایه داشت او نمی­توانست تصور کند فرزندش در فضائی رشد کند که اعضای آن در فضای اتاق کنار هم مکرر سیگار بکشند و راحت بهم توهین می کنند. او برایش غیر ممکن بود فرزندش در محیطی تربیت شود که بسادگی به هم فحش رکیک میدهند.

او چقدر بر اشتباه خویش و اینکه چگونه برای ازدواج با چنین مردی در مقابل خانواده اش ایستاده است افسوس میخورد. اما چه دیر …

#علی مهاجری

صدای وکیل پاسخ دهنده به سوالات حقوقی شما و ارائه دهنده مشاوره رایگان توسط وکیل دادگستری

[/block]

به این مقاله امتیاز دهید