مرکز پاسخگویی به سوالات حقوقی

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
0
0
با سلام و ادب بر شما دوستان و بزرگواران احتراما اینجانب در اسفند ماه 94 طی یک وکالت بلاعزل ( موکل ضمن عقد خارج لازم ، حق عزل وکیل را تا خاتمه انجام مورد وکالت از خود سلب و ساقط نمود ) ، سه دانگ مشاع از شش دانگ یک آپارتمان را از یکی از دوستان خریداری کردم و ثمن معامله را هم کامل به ایشون پرداخت کردم . شایان ذکر هست که بنده همزمان ، بعد از اخذ وکالت بلا عزل از فروشنده یک اقرار رسمی به شرح متن ذیل از فروشنده گرفتم ( بتاریخ متن سند حاضر گردید در این دفتر آقای 1 با مشخصات مقدم الذکر و بعد الحضور در کمال صحت و سلامت روح و روان و با رضایت و اختیار کامل و بدون اجبار و اکراه اقرار و اعتراف صریح و صحیح و بی قید و شرط نمود که بر اساس سند وکالت بلاعزل شماره 1 تاریخ 1 تنظیمی این دفترخانه که بر مبنای فروش قطعی ( عقد بیع ) آپارتمان پلاک ثبتی ( مورد اشاره در وکالت لاعزل ) واقع در بخش 1 تهران است کل ثمن معامله را که از بابت سه دانگ از ششدانگ بصورت نقدی و کامل و یکجا دریافت نموده ام و هرگونه ادعا و اعتراضی را در این خصوص از خود سلب و ساقط نمود . حالا طرف ( فروشنده ) با من در یک موضوع دیگه که ربطی به این معامله نداره داره گرو کشی میکنه و برای من اظهار نامه فرستاده که پیرو وکالت نامه ( فوق الاشاره ) خودم شش دانگ آپارتمان رو فروختم و خودم موضوع وکالت را انجام داده ام و به موجب ماده 683 قانون مدنی وکالت شما منفسخ گردیده است ( یه رو نوشت هم برای دفترخانه فرستاده ) آیا حق من ضایع میشود ؟؟ نظر شما چیست ؟ لطفا کمکم کنید
  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
0
0
  • ماده ۶۸۳ ناظر به مورد وکالت خالی است که عمل موکل بر وکیل مقدم است لیکن چنانچه اقرارنامه مبنی بر خرید دارید عمل موکل جرم می باشد و معامله ایشان فضولی بوده و فاقد وجهه قانونی می باشد.
  • بهتر است در چنین مواردی در سند رسمی وکالت بلاعزل سلب حق انجام موضوع وکالت را از موکل تصریح کرده ، صمنا عقد صلح سند عادی تنظیم بفرمایید و اقرار موکل به دریافت مال الصلح و همچنین شرط داوری در آن ذکر گردد تا در صورت شیطنت موکل براحتی نسبت به ایشان بری و برای هزینه داوری هم اجرائیه صادر شود .
  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
اگر قبلاً حساب کاربری دارید با پر کردن فیلد های زیر یا به عنوان مهمان ارسال کنید.
نام*
ایمیل*
وب سایت